T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Diyarbakır SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Sevimli Hastane Projesinde Sona Gelindi Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017

Sevimli Hastane Projesinde Sona Gelindi


Çocukların hastane fobisinden kurtulması için Dicle Üniversitesi  Güzel Sanatlar Öğrencilerinden anlamlı destek.

S.B.Ü Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanemizin Kadın doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek binası koordinatör Başhekim yardımcısı Uzman. Dr. Muhammet Asena tarafından başlatılan “Sevimli Hastane Projesi’ne Dicle Üniversitesi  Ziya Gökalp Güzel Sanatlar öğrencilerinden destek geldi. Hastanenin oda ve koridorlarına çizgi film karakterleri çizen öğrencilerin bu çalışması çocuk hastaları ve yakınlarını oldukça memnun ediyor.

Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar  Bölüm Başkanı Prof.Dr. Ali Osman Alakuş’un destekleri, Öğretim Üyesi Doç.Dr. İrfan Yıldız Koordinatörlüğünde Öğr. Görevlisi Bahattin Eren, 1. ve 2. Sınıf öğrencilerinden oluşan 25 öğrenci projeye destek verdi.

Daha öncede çocuk hastaları akülü araba ile ameliyathaneye taşıyan ve kamuoyunda geniş yer bulan hastane yönetimi çocukların hastane fobisini yıkma konusunda kararlı görünüyor. Konuyla ilgili konuşan Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştıma Hastanesi Çocuk Hastalıkları Ek binası koordinatör Başhekim yardımcısı Uzman. Dr. Muhammet Asena; “ her şeyden önemlisi çocuklarımızın korkmadan burada tedavi görmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Tedavinin kendisi kadar çocuklarımızın mental sağlığı da önemli.  Burada çocuklarımızın korkmadan, kendilerini hastanede değil de bir masalın içerisindeymiş gibi bir hizmet almalarını sağlıyoruz.  Sevimli Hastane Projemiz ’de  bizden desteklerin eksik etmeyen Dicle Üniversitesi Güzel Sanatlar Öğrenci ve hocalarına, çocuklarımız adına teşekkür ediyorum.”

Paylaş