T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Diyarbakır SBÜ Gazi Yaşargil Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

HEYECAN VERİCİ MUTLU BİR TESADÜF Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019

HEYECAN VERİCİ MUTLU BİR TESADÜF


ORGAN (BÖBREK) NAKLİNİ YAPAN DOÇ DR NURETTİN AY TESADÜFEN BÖBREK NAKLİNİ YAPTIĞI HASTANIN İLK OKUL ARKADAŞI OLDUĞUNU  ÖĞRENİR.

Tuncay aksu ile yaptığım röportajda kendisi 12 yıl 11 aydır böbrek hastası olduğunu ve diyalize girdiğini böbrek nakli olacağı sıranın kendisine gelmesini bekliyordu. O Müjdeli haber 21/11/2018 tarihinde saat gece 01/07 civarında arandım Diyarbakır SBÜ Gaziyaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Merkezi tarafından aranıldım bir kadavrandan organ bağışının olduğu söylediler bana ve Organ Nakli bölümüne davet ettiler.

Aksu sözlerine şöyle devam etti hastaneye gittim Doç Dr Nurettin ay la görüştüm ve kısa görüşmeden  sonra kendisiyle ilk okulu beraber okumuş olduğumu ve ilk okul arkadaşı olduğumuzu öğrendi. Aynı sınıfta beraber okumuştuk  o okul günlerimiz den,anılardan hatıralardan bahsettik ve bu durum çok güzel duygular içerisinde kalmama neden oldu heyecanım ve mutluluğum kat kat daha da arttı. İlk okul arkadaşımın ameliyatıma girip böbrek naklimi yapması beni gururlandırdı ve onurlandırdı hem heyecanlıydım hem de korkuyordum özgüvenim de yerine  geldi ve rahatladım. Doç Dr Nurettin ay ve organ naklinde çalışan tüm çalışanlar gerek benle ve diğer hastalarla ne kadarda çok ilgili alakadarlı duyarlı olmaları dikkatimi çekti. Haftanın iki günü kontrol için hastaneye gelmekteyim bu vesileyle ilk okul arkadaşımı sık görmekte nasip olmaktadır. Aksu sözlerini şöyle noktaladı başta Doç Dr Nurettin Ay olmakla beraber tüm organ nakli sağlık çalışanlarına teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım onlara oldukça müteşekkirim  sağ olsunlar var olsunlar dedi.

Doç Dr Nurettin Ay hastasının ilk okul arkadaşı çıkması ile ilgili duygularını sordum kendiside sözlerine şöyle devam etti.Hayat tesadüflerle güzel Tuncay yaklaşık 13 yıldır Hemodiyaliz programındaydı ve bu süreç onu çok sarsmıştı diyalize girecek tam damar yolları tükenmek üzereydi.böyle bir durumda hastamızın bir böbreğe kavuşması benim için en mutlu haberdi.Birde 30 yılı aşkın bir süredir görmediğim ilk okul arkadaşıma böbreğin çıkmış olması ayrı bir heyecandı.Hayat böyle tesadüflerle dehada güzel.Keşke böyle zorlu bir hayat yaşamamış olsaydı.Ancak bir böbrekle tekrar sağlıklı günlerine kavuşması her şeyden daha önemliydi diyerek sözlerini noktaladı.


  • IMG_8553.JPG
  • IMG_8559.JPG

Paylaş